fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus: Jak przebiega rejestracja na szczepienia na COVID 70-latków?

Szczepionka na COVID
AFP
22 stycznia od godziny 6 w całej Polsce ruszyła rejestracja na szczepienia na COVID seniorów powyżej 70. roku życia. Przed wieloma przychodniami w Polsce od wczesnych godzin porannych pojawiły się kolejki. W niektórych miejscach seniorzy słyszą, że nie ma już miejsc dla chętnych na szczepienie.

Szczepienia seniorów mają rozpocząć się 25 stycznia. Od 15 stycznia na szczepienie mogli rejestrować się seniorzy w wieku 80 lat. To oni, w wielu placówkach, zajęli wszystkie możliwe terminy (punkty szczepień prowadzą zapisy na szczepienia do końca marca, na każdy punkt szczepień przypada średnio 30 szczepionek tygodniowo).

Wielu seniorów stojących przed przychodniami twierdzi, że praktycznie niemożliwe jest dodzwonienie się na infolinię pozwalającą zarejestrować się na szczepienie. Jak informuje resort zdrowia ma to związek z dużą liczbą wywołań numeru 989.

Niektórzy seniorzy stojący przed przychodniami, z którymi rozmawiał TVN24 tłumaczą, że wolą zapisać się osobiście, aby mieć pewność, że zostaną zarejestrowani.

Z kolei z możliwości zarejestrowania się przez Internetowe Konto Pacjenta seniorzy nie korzystają ponieważ - jak mówią - nie radzą sobie dobrze z obsługą internetu.

W Polsce jest 5981 punktów szczepień, w których na szczepienie na COVID można zarejestrować się osobiście.

Źródło: polsatnews.pl, TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA