fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Joe Biden: Liczba ofiar epidemii może przekroczyć 600 tys.

Joe Biden
Joe Biden
AFP
Prezydent Joe Biden ostrzegł w piątek, że liczba zgonów spowodowanych koronawirusem w Stanach Zjednoczonych może przekroczyć 600 tysięcy i wezwał Kongres do szybkiego działania w sprawie jego planu, który ma na celu zwalczenie wirusa

Joe Biden wezwał do pilnego przyjęcia jego "amerykańskiego planu ratunkowego", ale jego wysiłki, by skłonić Kongres do współpracy mogą być skomplikowane z powodu zbliżającego się procesu impeachmentu Donalda Trumpa w Senacie.

Lider senackiej większości, demokrata Chuck Schumer, i lider senackiej mniejszości Mitch McConnell uzgodnili, że proces rozpocznie się najwcześniej 8 lutego.

- Jesteśmy na poziomie 400 tys. zgonów. Oczekuje się, że będzie znacznie ponad 600 tys. Rodziny głodują, ludziom grożą eksmisje. Ryzyko utraty miejsc pracy znów rośnie. Musimy działać teraz, musimy działać szybko - powiedział Biden.

Amerykański prezydent liczy na to, że w Kongresie będzie wspierany przez przedstawicieli obu partii. 

Plan prezydenta przewiduje ponad 400 miliardów dolarów na walkę z pandemią, a także dodatkowe fundusze dla małych przedsiębiorstw i bezpośrednie zapomogi dla Amerykanów.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA