fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

400 tys. Włochów zaszczepionych poza kolejką? Rząd zapowiada kontrolę

AFP
Włoski wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri poinformował we wtorek, że zostanie przeprowadzona weryfikacja danych dotyczących osób, które przyjęły szczepionkę przeciw koronawirusowi. Szef federacji związków lekarskich przekazał, że 400 tys. zaszczepionych to osoby nie będące w grupie podwyższonego ryzyka.

We Włoszech pierwszą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi otrzymało 1,2 mln osób. Dane przesłane z regionów kraju wskazują, że niemal 400 tys. to osoby, które nie są w grupie najwyższego ryzyka. Często szczepionymi osobami byli pracownicy administracji.

Wiceminister zdrowia Pierpaolo Sileri zapowiedział, że jeżeli doszło do złamania przepisów, interweniować będą organy wymiaru sprawiedliwości.

Informację o szczepieniach osób, którzy nie zostali sklasyfikowani jako "zagrożeni" przekazał w sobotę agencji ANSA Filippo Anelli, szef federacji związków lekarskich.

- Około 400 tysięcy dawek szczepionki przeciw Covid-19, a dokładnie 397 583, zostało wstrzykniętych personelowi nie związanemu z opieką zdrowotną i nie należącemu do obszarów zagrożonych: jest to, przypuszczalnie, personel nie związany z opieką zdrowotną, pracujący w szpitalach, taki jak personel administracyjny - powiedział Anelli.

Zdaniem szefa federacji jest to niedopuszczalne. Zwrócił uwagę, że w pierwszej turze szczepień nie uwzględniono lekarzy, którzy prowadzą prywatne praktyki i dentystów.

Źródło: Corriere Della Sera
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA