Reklama

Koronawirus potwierdzony u 1200 nauczycieli

Wśród 60 tysięcy nauczycieli, którzy poznali wyniki swoich testów na koronawirusa, zakażenie potwierdzono u 1200 osób. Pozostałe 20 tysięcy pracowników oświaty czeka na wyniki testu.

Aktualizacja: 15.01.2021 06:19 Publikacja: 14.01.2021 18:06

Koronawirus potwierdzony u 1200 nauczycieli

Foto: AFP

amk

O wynikach testów wśród nauczycieli i pracowników administracji w oświacie mówił dziś na konferencji minister edukacji Przemysław Czarnek.

Do ostatniej środy przetestowano 80 tys. osób. 60 tys. już poznało wyniki - 1200 osób jest zakażonych, czyli 2 proc.

20 tys. osób ma poznać wyniki do końca weekendu.

Czarnek zapowiedział, że osoby z pozytywnym wynikiem testu będą musiały "jakiś czas" pozostać w izolacji, a ich obowiązki przejmą inni nauczyciele.

- Szczegółowe decyzje będą podejmować dyrektorzy szkół - mówił Czarnek.

Reklama
Reklama

Od poniedziałku 18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas 1-3 w całej Polsce. Początkowo szkoły miały otworzyć tylko te województwa, w których zakażeń było najmniej - małopolskie i świętokrzyskie, ale rząd zdecydował, że nauczanie stacjonarne najmłodszych uczniów wróci w całym kraju.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1388
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1387
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1386
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1385
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1384
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama