fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Ogromne zainteresowanie szczepieniami. Dworczyk podaje liczby

KPRM, fot. Adam Guz
Szef KPRM Michał Dworczyk podsumował pierwsze godziny funkcjonowania rejestracji i zgłoszeń do szczepienia na koronawirusa. Za pośrednictwem wszystkich trzech dostępnych metod do tej chwili zarejestrowało się 127 796 osób 80+.

W ciągu pierwszych 90 minut od uruchomienia o północy infolinii pod numer 989 zadzwoniono 84 tysiące razy. Do tej chwili połączeń było już ponad 550 tysięcy.

Do tej chwili na szczepienie zarejestrowało się 127 796 osób 80+.

10 mln odsłon w ciągu pierwszej godziny zliczono na stronie ze zgłoszeniem gotowości do zaszczepienia, przeznaczonej dla osób od 18 do 59 roku życia.

Gotowość do szczepienia zgłosiło dotychczas 474 tys. osób, spośród których prawie 377 tys. złożyło wymagane potwierdzenie.

Do północy wszystkich formalności wymaganych do zarejestrowania punktu szczepień dopełniło 4787 placówek na 6 tys. spodziewanych i  dla tej liczby uruchomiono rejestrację seniorów zdecydowanych na szczepienie. Jest to ok. 1,5 mln terminów do końca marca.

Dworczyk poinformował, że zapadła decyzja, by w 30 szpitalach tymczasowych w największych miastach uruchomić 30 tysięcy dodatkowych terminów na szczepienie. Natomiast dla tych podmiotów, które nie zdążyły zgłosić swojego kalendarza, wydłużona została możliwość zgłaszania terminów.

Dworczyk przekazał, że do godziny 11 w piątek w Polsce zaszczepiono 410 tys. 480 osób. Do końca dnia ta liczba powinna się zwiększyć do 450 tys.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA