fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Boris Johnson zapewnia, że Święty Mikołaj przyjdzie mimo pandemii

Boris Johnson
AFP
Pandemia COVID-19 nie powstrzyma Świętego Mikołaja od doręczenia prezentów - napisał Boris Johnson w liście opublikowanym w środę, powołując się na ekspertów ds. ochrony zdrowia, którzy podkreślają, że pandemia nie stanowi zagrożenia dla dzieci, jeśli wszyscy przestrzegają reguł wprowadzonych w związku z epidemią.

Johnson odpowiedział na list ośmioletniego chłopca, o imieniu Monti, który napisał do niego list z pytaniem, czy Święty Mikołaj będzie w stanie - w dobie epidemii na Wyspach - dostarczyć w tym roku prezenty.

W odręcznie napisanym liście Monti pyta czy rząd rozważał kwestię corocznej wizyty Świętego Mikołaja.

"Rozumiem, że jesteście zajęci, ale czy Pan i naukowcy możecie porozmawiać o tym" - prosił 8-latek.

Johnson umieścił na Twitterze skan listu dziecka i swoją odpowiedź na list.

"Zadzwoniłem na Biegun Północny i mogę powiedzieć, że Święty Mikołaj jest gotów do drogi, podobnie jak Rudolf i wszystkie pozostałe renifery" - odpowiedział chłopcu brytyjski premier.

"Główny lekarz kraju prosił, aby ci powiedzieć, że biorąc pod uwagę, iż Święty Mikołaj będzie zachowywał się - jak co roku - w odpowiedzialny sposób i będzie działał szybko i bezpiecznie, nie stwarza to zagrożenia dla Twojego i jego zdrowia" - podkreślił Johnson.

Johnson dodał, że dostał już wiele listów w tym temacie i pochwalił sugestię Montiego, by zostawić płyn do odkażania rąk przy ciasteczkach, które na Wyspach tradycyjnie zostawia się Świętemu Mikołajowi.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA