fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Epidemia koronawirusa w Europie: Litwa wprowadza trzytygodniowy lockdown

AFP
Od soboty będzie na Litwie obowiązywał trzytygodniowy lockdown. Rząd chce w ten sposób spowolnić rozprzestrzenianie się w kraju epidemii koronawirusa.

Ogłoszona w środę decyzja litewskiego rządu oznacza drugi lockdown kraju. Pierwszy, wprowadzony wiosną, obowiązywał przez dwa miesiące.

Dziś w kraju odnotowano 639 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, ponad trzy razy więcej niż dwa tygodnie temu. Łącznie w kraju było do tej pory 18 092 przypadki i 182 zgony.

Drugi lockdown nie jest powodem do radości - powiedział premier Saulius Skvernelis. - Wszystko jest teraz w naszych rękach, sukces będzie zależał od tego, jak dokładnie wykonamy rozkazy i zalecenia - dodał.

Rząd poinformował, że obywatele powinni unikać kontaktów towarzyskich i niepotrzebnych podróży. Zachęcono do pracy z domu.

Zakazano organizacji spotkań, w których uczestniczy powyżej pięciu osób. Nie więcej niż 10 osób będzie mogło brać udział w małżeństwach i pogrzebach.

Zamknięte zostaną szkoły średnie, uniwersytety i sale gimnastyczne. Sklepy będą ograniczały liczbę klientów, a restauracje będą mogły obsługiwać tylko klientów na wynos.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA