fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: Godzina policyjna w Lombardii

Ludzie w maskach na placu w Mediolanie
AFP
W Lombardii, regionie Włoch najciężej dotkniętym w czasie pierwszej fali epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w tym kraju, wprowadzona zostanie od czwartku godzina policyjna, aby zahamować tempo przyrostu nowych zakażeń koronawirusem - informuje CNN.

Od czwartku niemal wszystkie aktywności poza domem i przemieszczanie się w miejscach publicznych będzie zakazane między 23 a 5 rano.

Władze Lombardii zgodziły się też na zamknięcie centrów handlowych w weekendy - z wyjątkiem sklepów sprzedających żywność i inne podstawowe produkty (np. higieniczne).

Zamknięcie centrów handlowych w weekend ma na celu przeciwdziałanie powstawaniu okoliczności sprzyjających rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Wiosną Lombardia (stolicą regionu jest Mediolan) była długo uważana za epicentrum koronawirusa SARS-CoV-2 w Europie. Szczególnie mocno ucierpieli podczas pierwszej fali epidemii seniorzy zamieszkujący ten region.

Na razie nie wiadomo jak długo będzie obowiązywać godzina policyjna i jak zostanie wdrożona. Szczegóły zostaną opisane w dekrecie, który wydadzą regionalne władze.

Najnowszy dekret rządowy daje władzom lokalnym we Włoszech prawo do ograniczania swobody prowadzenia działalności gospodarczej i wprowadzania godziny policyjnej w związku z walką z epidemią. 

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA