fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Tajwan: 200 dni bez lokalnego zakażenia. Nie ma drugiej fali

Flaga Tajwanu przed wciągnięciem na maszt
AFP
Od 12 kwietnia na Tajwanie nie wykryto żadnego lokalnego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - pisze "Time". Od ostatniego takiego zakażenia na wyspie minęło już 200 dni - czytamy.

200. dzień bez lokalnego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 mija na Tajwanie 29 października.

Na Tajwanie liczącym 23 mln mieszkańców wykryto 550 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 7 zgonów chorych na COVID-19.

Zdaniem ekspertów kluczem do sukcesu Tajwanu było wczesne zamknięcie granic i skrupulatne kontrolowanie osób przybywających do kraju.

Ponadto Tajwanowi w walce z epidemią miała pomóc ścisła, wspierana technologicznie kwarantanna osób mogących mieć kontakt z koronawirusem i powszechne noszenie masek przez mieszkańców.

Peter Collington, lekarz chorób zakaźnych i profesor National University Medical School z Australii przekonuje, że Tajwan jest "jedynym dużym państwem, które wyeliminowało lokalną transmisję koronawirusa.

Tajwan jest - dzięki temu - jednym z nielicznych państw świata, które w 2020 roku zanotują wzrost PKB (według prognoz z sierpnia - o 1,56 proc.).

Władze w Tajpej muszą jednak zachowywać czujność ponieważ w ostatnich dwóch tygodniach na Tajwanie wykryto 20 zakażeń koronawirusem u osób przybywających do kraju spoza jego granic - głównie z Filipin i Indonezji.

Tajwan nadal utrzymuje ścisłą ochronę swoich granic wprowadzoną wkrótce po pojawieniu się epidemii w Chinach - zauważa "Time". Każdy przybywający do kraju nadal musi poddawać się obowiązkowej, 14-dniowej kwarantannie.Źródło: Time
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA