fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

MZ: 720 zakażeń na dobę w Warszawie, 499 - w Krakowie

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Dość niepokojąco rozwija się sytuacja w dwóch województwach - mazowieckim i małopolskim - mówił na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Resort zdrowia poinformował wcześniej o 6526 zakażeń koronawirusem w ciągu doby i 116 zgonów na COVID-19 - to rekordowe przyrosty liczby zakażonych i ofiar koronawirusa w Polsce od początku epidemii.

Andrusiewicz zwrócił uwagę, że jednocześnie osiągnięto trzeci najwyższy wynik jeśli chodzi o liczbę wykonanych w ciągu doby testów (43800).

- To nie jest graniczna możliwość polskiego systemu testowania, możemy wykonywać dobowo 70 tysięcy testów, jeśli będzie potrzeba to te możliwości zwiększymy - zapewnił rzecznik MZ.

Andrusiewicz mówiąc o sytuacji na Mazowszu i w Małopolsce (w każdym z tych województw wykryto ponad 1000 zakażeń koronawirusem) podkreślił, że "na te wyniki rzutują stolice tych województw". - 720 zakażeń z samej tylko Warszawy, w Małopolsce - 499 zakażeń z Krakowa - wyliczał.

Rzecznik resortu zdrowia dodał, że ponad 100 zakażeń wykryto w Poznaniu, a ponad 150 - w Łodzi.

- Teraz to duże miasta rzutują na dobowe wyniki. Dlatego tak istotne jest, abyśmy w przestrzeni miejskiej stosowali zasady dystansu społecznego oraz nosili maseczki - apelował Andrusiewicz.

- Zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad 100 powiatów, jako powiatów czerwonych. Będzie wśród nich wiele dużych miast - zapowiedział Andrusiewicz.

- Nie zakładamy, by cały kraj stał się jutro strefą czerwoną - dodał rzecznik resortu zdrowia.

Jednocześnie rzecznik resortu zdrowia poinformował, że liczba łóżek dla chorych na COVID-19 w polskich szpitalach wynosi ponad 14 tysięcy, a liczba respiratorów dla chorych na COVID-19 - 1120.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA