fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Dworczyk o szpitalu na Stadionie Narodowym: Jestem przekonany, że uda się znaleźć personel

PxHere
Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że jeszcze w tym tygodniu do tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie mogą trafić pierwsi pacjenci. Na miejscu przygotowywanych jest 500 miejsc.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że za powstanie szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie odpowie szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Szef KPRM w rozmowie z Radiem Zet zaapelował, by nie nazywać tego szpitala polowym, ponieważ kojarzą się one z "instalacjami wojskowymi, kontenerowymi albo namiotowymi".

- Jeśli chcemy być precyzyjni, jest to jeden ze szpitali tymczasowych. W sobotę premier wydał polecenie przygotowania pierwszego takiego miejsca - mówił Dworczyk.

- Równocześnie w kilku województwach trwają przygotowania do ew. utworzenia kolejnych takich szpitali. Będą to nadzorować wojewodowie. Pierwszy taki szpital będzie właśnie tu - na Stadionie Narodowym - poinformował.

Z informacji przekazanych przez Dworczyka wynika, że na Stadionie Narodowym będzie 500 łóżek, z czego 50 OIOM-owych z możliwością rozszerzenia tego zaplecza do 1 tys. łóżek.

Miejsca dla pacjentów powstają w pomieszczeniach konferencyjnych, a nie na płycie. - W jednej sali będzie 250-300 łóżek. Są doprowadzane wszystkie media niezbędne do leczenia COVID-19 - od tlenu przez prąd - mówił Dworczyk.

- Jestem przekonany, że uda się znaleźć personel. Część trafi tu w wyniku decyzji wojewody. Część będziemy zapraszać spoza Warszawy. Część ratowników będzie mogła być delegowana np. z WOT i straży pożarnej - dodał.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA