fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Kanclerz Austrii nie ma COVID-19. Jego ministrowie też

AFP
Kanclerz Austrii Sebastian Kurz, pracownicy jego kancelarii i większość członków jego gabinetu uzyskali negatywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 po tym jak współpracownik Kurza (jego personaliów nie podano) uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 - poinformowało biuro kanclerza Austrii.

Kancelaria kanclerza Austrii w poniedziałek popołudniu poinformowała, że kanclerz Kurz i wicekanclerz Werner Kogler odwołali wszystkie spotkania tego dnia i zostali przebadani na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, po tym jak współpracownik Kurza, z którym kanclerz spotkał się w środę, okazał się zakażony koronawirusem.

Po spotkaniu z zakażonym Kurz poprowadził posiedzenie rządu. Wszyscy ministrowie, którzy brali w nim udział, również zostali przebadani na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

"Kanclerz, wicekanclerz i cały rząd uzyskali wyniki negatywne" - głosi komunikat kancelarii Kurza wydany we wtorek nad ranem.

Jednocześnie kancelaria informuje o wykryciu zakażenia koronawirusa u współpracownika wiceministra ds. środowiska i transportu, Magnusa Brunnera.

Kancelaria Kurza poinformowała, że kanclerz nie poddał się samoizolacji i będzie kontynuował pracę normalnie, chociaż większość spotkań będzie odbywał za pośrednictwem łącz wideo lub połączeń telefonicznych.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA