fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Korea Płn. wzywa świat do efektywnej walki z COVID-19

AFP
Ambasador Korei Północnej przy ONZ, Kim Song, wezwał światowe rządy do "wykazania się efektywnym przywództwem" w walce z COVID-19. Kim Song dodał, że środki podjęte przez Koreę Północną, które miały charakter "prewencyjny", były "zdecydowane" a działania podjęto "na czas" sprawiły, iż zagrożenie związane z COVID-19 jest w Korei Północnej pod "stabilną kontrolą".

Kim Song występując na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ przekonywał, że antypandemiczne działania podjęte przez Pjongjang działają (oficjalnie w Korei Północnej nie wykryto jak dotąd ani jednego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2).

- Państwo podjęło serię działań, które miały powstrzymać napływ wirusa do kraju, a mieszkańcy przestrzegają ściśle antyepidemicznych przepisów zachowując najwyższą czujność - mówił o sytuacji w Korei Północnej jej ambasador przy ONZ.

Kim Song mówił też, że rząd Korei Północnej nie będzie tolerował "nawet najmniejszego rozluźnienia" i dodał, że władze w Pjongjangu zamierzają jeszcze wzmocnić działania antyepidemiczne do czasu aż "zagrożenie napływem pandemii (do Korei Północnej - red.) będzie całkowicie wyeliminowane".

Północnokoreański dyplomata był jedną z nielicznych osób, która przemawiała na żywo na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ - w ubiegłym tygodniu wszystkie przemówienia na tym forum, w związku z zagrożeniem epidemicznym, miały formę nagranych wcześniej wystąpień.

Kim Dzong Un miał we wtorek przewodniczyć posiedzeniu Biura Politycznego Partii Pracujących Korei, na którym - jak podaje agencja KCNA - ostrzegał przed "samozadowoleniem" i odnosił się do nieokreślonych problemów, jakie pojawiły się w antywirusowych działaniach podejmowanych przez Pjongjang.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA