fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rząd Johnsona poprosi studentów, by nie wracali na święta?

AFP
Minister zdrowia Matt Hancock nie wykluczył możliwości, że studenci uniwersytetów będą proszeni o to, by nie wracać do domów na święta Bożego Narodzenia, ze względu na sytuację epidemiczną.

- Nie osiągnęliśmy jeszcze tego punktu... Nie wykluczam niczego - przyznał Hancock w związku z nawrotem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 na Wyspach.

W Wielkiej Brytanii wykryto jak dotąd 412245 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 41951 zgonów z powodu COVID-19. W żadnym innym europejskim kraju liczba ofiar pandemii koronawirusa nie jest tak wysoka.

Hancock na antenie BBC nie wykluczył, że gdyby sytuacja epidemiczna się pogarszała, wówczas władze zaapelują do studentów, by ci nie wracali do domów na święta Bożego Narodzenia z kampusów, aby nie rozprzestrzeniać koronawirusa SARS-CoV-2.

- Niczego nie wykluczamy. To nie jest coś, co chcemy zrobić. Ale to, co jest ważne, to to, by - oczywiście - ludzie byli bezpieczni a wirus znajdował się pod kontrolą.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną na Wyspach rząd nakazał barom, restauracjom i pubom zamykać się o godzinie 22. Ponadto premier Boris Johnson zaapelował, by pracownicy - w których przypadku jest to możliwe - pracowali zdalnie.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA