fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Argentyna kolejnym krajem z ponad 100 tysiącami zakażeń

AFP
Argentyna jest 22. krajem świata, w którym liczba wykrytych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 przekroczyła 100 tysięcy - informuje Reuters.

Ministerstwo Zdrowia Argentyny poinformowało, że w ciągu ostatniej doby w kraju wykryto 2657 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - co oznacza, że łączna liczba zakażeń wykrytych w tym kraju wzrosła do 100166.

Argentyna wprowadziła ścisły reżim kwarantanny w połowie marca. Obostrzenia zostały złagodzone w maju, ale w czerwcu przywrócono je w Buenos Aires i w jego sąsiedztwie w związku ze wzrostem liczby zakażeń.

Liczba ofiar COVID-19 w Argentynie wynosi obecnie 1845,

W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem wykrywanych w Argentynie w ciągu doby wzrosła do ok. 3 tysięcy dziennie.

Carla Vizzotti, wiceminister zdrowia zapowiedziała, że kwarantanna w kraju zostanie utrzymana. - To, co chcemy osiągnąć, to zmniejszenie transmisji koronawirusa i kupienie trochę czasu ochronie zdrowia, aby ta była w stanie zareagować - stwierdziła.

Mauro Grossman, lekarz z oddziału intensywnej opieki medycznej ze szpitala w Buenos Aires w rozmowie z Reutersem stwierdził, że szczyt epidemii w Argentynie dopiero nadchodzi.

- Spodziewamy się, że szczyt się wypłaszczy i (liczba zakażeń) nie będzie się zmniejszać przez pewien czas. To najniebezpieczniejsza sytuacja, znajdowanie się w szczycie przez długi czas - przyznał Grossman.

Obie Ameryki są obecnie epicentrum epidemii koronawirusa na świecie - w Ameryce Łacińskiej więcej zakażeń koronawirusem niż w Argentynie wykryto jak dotąd w Brazylii, Peru, Chile, Meksyku i Kolumbii.

Największą liczbę zakażeń koronawirusem na świecie - ok. 3,3 mln - wykryto w USA.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA