fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wesele pod Nowym Sączem. Ponad 150 zakażonych koronawirusem

Pixabay
W połowie czerwca na weselu w Nawojowej (woj. małopolskie) pojawiła się osoba zakażona koronawirusa. W konsekwencji doszło do zakażenia ponad 150 osób. Kolejnych tysiąc przebywa na kwarantannie.

Wesele zorganizowano 11 czerwca w Nawojowej. Uczestniczyło w nim około 100 gości, a jedna z osób była zakażona koronawirusa.

Dwa tygodnie po weselu koronawirusa wykryto u dziewięciu osób, a kwarantanną objęto kolejnych 160. Test przeprowadzono na gościach i obsłudze wydarzenia.

Wszyscy pracownicy uzyskali negatywny wynik. Wśród gości weselnych był senator PiS Wiktor Durlak, ale on również nie zakaził się koronawirusem.

Od 11 czerwca liczba zakażonych wzrosła do 151. Zainfekowani są nie tylko goście, ale także osoby, które miały później z nimi kontakt. Kwarantanną objęto 983 osoby.

Wesele pod Nowym Sączem nie było jedynym, które doprowadziło do rozprzestrzeniania się epidemii. Do podobnych sytuacji dochodziło pod Ostrzeszowem w Wielkopolsce oraz w Gibach na Podlasiu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 267 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. Z powodu Covid-19 zmarło12 pacjentów. Liczba ofiar wzrosła do 1588.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA