fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rosja: Weterani na kwarantannie przed spotkaniem z Putinem

AFP
Rosyjscy weterani wojenni, którzy 24 czerwca mają, wraz z prezydentem Władimirem Putinem oglądać defiladę wojskową upamiętniającą 75. rocznicę zwycięstwa ZSRR nad Niemcami w czasie II wojny światowej, zostali poddani kwarantannie w ośrodkach ochrony zdrowia, aby "chronić ich zdrowie i zdrowie innych" - poinformował Kreml.

Jak pisze Reuters poddanie weteranów wojennych kwarantannie przed tym, jak staną na trybunie obok Władimira Putina, ma chronić rosyjskiego prezydenta przed zakażeniem się koronawirusem.

Kreml informował wcześniej, że Putin jest chroniony przed koronawirusem m.in. dzięki specjalnym tunelom dezynfekcyjnym, przez które musi przejść każda osoba, z którą prezydent Rosji się spotyka.

W czwartek Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla poinformował, że grupa weteranów wojennych jest obecnie poddawana kwarantannie w sanatoriach i domach opieki "we wspaniałych warunkach".

- Przede wszystkim chodzi o ich zdrowie, ponieważ będą tam (na trybunie) razem, będą ze sobą rozmawiać - powiedział Pieskow.

Jak dodał kwarantanna będzie okazją, by objąć sędziwych weteranów dodatkową opieką medyczną.

W Rosji wykryto jak dotąd 561091 zakażeń koronawirusem, na COVID-19 zmarło tam 7660 osób. Tylko w USA i Brazylii wykryto więcej zakażeń.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA