fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Wuhan: Przebadano 9.9 mln mieszkańców - nie ma COVID-19

AFP
W czasie masowych testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 przeprowadzonych w Wuhan między 14 maja a 1 czerwca (miasto liczy 11 mln mieszkańców, badaniom poddano 9,9 mln) nie wykryto żadnych objawowych zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2, wykryto natomiast ok. 300 zakażeń bezobjawowych - informują władze miasta.

Od 14 maja, po tym jak w mieście stwierdzono nowe, niewielkie ognisko wirusa, władze podjęły decyzję o przebadanie wszystkich mieszkańców w obawie przed drugą falą zakażeń w stolicy prowincji Hubei - pierwszym na świecie dużym ognisku zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

W ramach badań wykryto jedynie ok. 300 bezobjawowych zakażeń koronawirusem. Władze podkreślają, że osoby u których wykryto takie zakażenia nie zakażają innych.

Chiny nie włączają bezobjawowych zakażeń do statystyk dotyczących wykrytych w kraju zakażeń koronawirusem. O bezobjawowych zakażeniach Chiny informują od 1 kwietnia.

Wuhan, gdzie w grudniu 2019 roku pojawiło się ognisko koronawirusa, było objęte kwarantanną od 23 stycznia do 8 kwietnia - w tym czasie miasto było de facto objęte całkowitą blokadą.

W Chinach kontynentalnych stwierdzono od początku epidemii 83022 zakażenia koronawriusem i 4634 zgony z powodu COVID-19.

Masowe testowanie na obecność wirusa mieszkańców Wuhan kosztowało 126 mln dolarów.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA