fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chile: Gwałtowny wzrost liczby zgonów na COVID-19

AFP
W Chile doszło do gwałtownego wzrostu liczby ofiar COVID-19, po tym jak władze doliczyły do oficjalnego bilansu ofiar epidemii koronawirusa ponad 550 zgonów, które wcześniej nie były uznawane za zgony spowodowane wirusem SARS-CoV-2.

W niedzielę liczba ofiar COVID-19 w Chile zwiększyła się o 653 - jak poinformował minister zdrowia kraju, Jaime Manalich, w ciągu doby na COVID-19 zmarło 96 osób, a ponadto do bilansu ofiar doliczono 557 zmarłych, których wcześniej nie uważano za ofiary koronawirusa.

Oznacza to, że w ciągu doby oficjalna liczba ofiar COVID-19 w Chile zwiększyła się o jedną trzecią.

Chile jest jednym z najciężej dotkniętych epidemią koronawirusa krajów w Ameryce Łacińskiej - więcej zakażeń wykryto jedynie w Brazylii i Peru.

Minister zdrowia Chile wyjaśnił, że liczba ofiar COVID-19 znacznie się zwiększyła ponieważ resort zdrowia dokonał analizy danych dotyczących zgonów w kraju, a także informacji z laboratoriów i wyników testów na obecność koronawirusa zbierając wszystkie te dane w jednym miejscu.

W Chile od kilku tygodni niektóre think tanki krytykowały władze za sposób raportowania liczby ofiar COVID-19 wskazując, że w rzeczywistości jest ona większa od oficjalnie podawanej.

W Chile wykryto jak dotąd 134150 zakażeń koronawirusem i 1637 zgonów z powodu COVID-19.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA