fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Indie: Szła do domu, urodziła, przeszła kolejne 160 km

AFP
Ciężarna kobieta wracająca do rodzinnego miasteczka Satna w stanie Madhya Pradesh z miasta Nashik w stanie Maharashtra podczas drogi do domu urodziła dziecko, a następnie - z noworodkiem na rękach - przeszła kolejne 160 km - jej historię opisuje CNN.

W Indiach, w związku z kwarantanną, zawieszono ruch pociągów pasażerskich - głównego środka transportu po kraju. W tym tygodniu - w ramach łagodzenia obostrzeń - pociągi pasażerskie znów wyjechały na tory, ale na razie przywracane są połączenia między największymi miastami.

Kobieta, której personaliów nie ujawniono, musiała opuścić miasto Nashik wraz z czworgiem dzieci ponieważ nie stać ją było na dłuższe mieszkanie w tym mieście - ze względu na ogónokrajową kwarantannę straciła bowiem możliwości zarobku - tłumaczy Kavita Kanesh, urzędniczka ze stanu Madhya Pradesh.

W trakcie drogi znajdująca się w zaawansowanej ciąży kobieta urodziła zdrową dziewczynkę. Kilka dni później - po przejściu kolejnych 160 km, na jednym z posterunków na drodze spotkała ją Kanesh.

- Po porodzie odpoczywała ok. dwóch godzin. Nie miała pieniędzy, środka transportu, nikt nie zatrzymał się, by udzielić jej pomocy - mówiła urzędniczka.

Kanesh zaopiekowała się kobietą - świeżo upieczona matka otrzymała dzięki temu pomoc medyczną.

W Indiach tysiące osób, które przeniosły się z mniejszych miejscowości do miast w poszukiwaniu pracy w ostatnich tygodniach wracają pieszo w rodzinne strony w związku z zamrożeniem gospodarki i utratą środków do życia.

W Indiach jak dotąd wykryto ponad 78 tys. zakażeń koronawirusem i 2551 zgonów z powodu COVID-19.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA