fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Liczba bezdomnych w USA wzrośnie o 45 proc.?

AFP
Organizacja non profit Community Solutions, która działa na rzecz walki z problemem bezdomności w USA alarmuje, że w związku z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 liczba bezdomnych w USA może wzrosnąć od 40 do 45 procent. Takich szacunków dokonał profesor ekonomii Brendan O'Flaherty.

Ponad 800 tys. Amerykanów ma doświadczać bezdomności tego lata, w przypadku utrzymania zaobserwowanego wcześniej trendu jeśli chodzi o związek pomiędzy liczbą bezrobotnych a liczbą bezdomnych.

"To bezprecedensowa sytuacja. Żadna z żyjących dziś osób nie mogła doświadczyć wzrostu bezrobocia o 10 proc. w ciągu miesiąca" - pisze w raporcie były doradca burmistrza Newark, który przywołuje dane wskazujące na to, że obecnie bezrobocie w USA osiągnęło poziom 14,7 proc.

"Jeśli projekcje dotyczące bezrobocia czynione obecnie okażą się precyzyjnie, a związek między bezrobociem i bezdomnością będzie taki sam, jak w przeszłości" to można się spodziewać wzrostu liczby bezdomnych o 40 do 45 proc. - wylicza profesor.

O'Flaherty powołuje się na dane dotyczące związku między liczbą bezrobotnych a liczbą bezdomnych zebrane w latach 2007-2009. Dane te wskazują, że każdy kolejny procent osób bezrobotnych oznacza wzrost odsetka bezdomnych wśród każdych 10 tys. Amerykanów o 0,65 procent.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA