fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Prokuratura prowadzi czynności w sprawie koncertu w Ciechanowie

Facebook/Urząd Miasta Ciechanów
Policja wraz z prokuraturą prowadzą czynności w sprawie zorganizowanego w sobotę koncertu Kasi Kowalskiej w Ciechanowie. Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio poinformował, że kolejne koncerty zostały odwołane.

W sobotę w Ciechanowie zorganizowano koncert Kasi Kowalskiej. Choć władze miasta apelowały, by mieszkańcy obserwowali wydarzenie z balkonów swoich mieszkań, to pod sceną pojawił się tłum widzów.

Dyrektor Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej STUDIO Jolanta Grudzińska poinformowała, że formuła "Koncertowania pod blokiem" zakładała, że widzowie będą słuchać muzyki z okien, balkonów oraz dzięki transmisji w internecie. 

"Apelowaliśmy wielokrotnie o taki sposób obcowania z kulturą. Wielokrotnie wyraźnie wskazywano, że organizatorzy i artyści proszą o niegromadzenie się. Ponadto w trakcie trwania wydarzeń przypominano, że w przestrzeni miejskiej nadal obowiązuje konieczność zachowania bezpiecznej odległość 2 metrów czy obowiązek zakrywania ust i nosa. W czasie 5 wydarzeń zastosowano się do naszych oczekiwań, zaleceń oraz zasad sanitarnych" - czytamy w opublikowanym oświadczeniu.

Dyrektor COEK poinformowała, że podczas wczorajszego koncertu przed sceną zgromadziło się około 100-150 osób, dlatego niemożliwe jest przeprowadzanie kolejnych koncertów. 

"Jako organizator nie możemy odpowiadać za gromadzenie się osób na określonym obszarze, gdyż nigdy nie było to naszym celem. Faktem jest ponadto, iż nie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu czy przemieszczania się. Jednak w związku z troską o nasze wspólne bezpieczeństwo oraz uniknięcie dodatkowych kontrowersji, nie będziemy kontynuować kolejnych muzycznych wydarzeń w tej formule" - przekazała dyrektor.

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował, że "Policja wraz z prokuraturą prowadzi czynności w tej sprawie w kierunku art 160 Kodeksu Karnego - narażenie na niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia. Policja skierowała też stosowne wnioski o nałożenie kar w trybie administracyjnym do sanepidu."

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA