fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Chiny: W całym kraju 481 osób leczonych w związku z COVID-19

AFP
Chińska Komisja Zdrowia Publicznego poinformowała o trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w ciągu ostatniej doby.

Dzień wcześniej wykryto dwa nowe zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Spośród trzech nowych zakażeń wirusem wykrytych w niedzielę wszystkie dotyczyły osób przybywających do kraju spoza jego granic - dwa wykryto w Szanghaju, jeden w prowincji Szantung.

Jednocześnie w Chinach wykryto 13 nowych bezobjawowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Obecnie pod obserwacją medyczną znajduje się 962 zakażonych koronawirusem, u których nie stwierdzono objawów COVID-19.

Od początku epidemii w Chinach wykryto 82880 objawowe przypadki zakażenia koronawirusem - spośród nich obecnie 481 zakażonych wymaga jeszcze leczenia.

Jednocześnie 3 maja był 19 dniem z rzędu w którym chińska Komisja Zdrowia Publicznego nie poinformowała o wykryciu zgonu z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby (w tym czasie liczba ofiar koronawirusa zwiększyła się o jeden z powodu doliczenia do statystyk mężczyzny z Pekinu, który zmarł wcześniej, ale początkowo nie traktowano go jako ofiary wirusa).

Liczba ofiar COVID-19 w Chinach wynosi 4633.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA