fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Kentucky: Dobowy rekord zakażeń po protestach

AFP
W stanie Kentucky, w którym podobnie jak w innych stanach USA odbywają się protesty przeciwników obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, dwa dni po ostatnim z nich zanotowano rekordowy dobowy wzrost zakażeń.

W Stanach Zjednoczonych od kilku dni obywają się protesty, których uczestnicy sprzeciwiają się wprowadzanym przez władze poszczególnych stanów obostrzeń związanych z pandemią SARS-C0V-2.

Protestujących wspiera prezydent Donald Trump, któremu zależy na jak najszybszym uruchomieniu amerykańskiej gospodarki mimo sytuacji epidemicznej.

Demonstranci gromadzą się przede wszystkim przed budynkami stanowej administracji, bo to od niej zależy zakres wprowadzanych obostrzeń.

W Kentucky, gdzie podobnie jak w Michigan, Ohio, Minnesocie i Utah, także odbywały się protesty. Ostatni - w niedzielę 19 kwietnia.

Dwa dni później w stanie zanotowano rekordowy dobowy wzrost zakażeń - 273.

Gubernator Kentucky Andy Beshear nie jest skłonny łagodzić restrykcje. Uważa, że walka ze śmiertelnym wirusem wciąż się toczy i łagodzenie przepisów zabiłoby wielu ludzi.

W Stanach Zjednoczonych zanotowano dotąd ponad 819 300 zakażeń - najwięcej na świecie. Z powodu Covid-9 zmarło tam również najwięcej ludzi - 45356 osób.

Źródło: Interia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA