fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

USA: Trump podpisał rozporządzenie wstrzymujące napływ imigrantów

AFP
Przed środową konferencją prasową w Białym Domu Donald Trump poinformował o podpisaniu rozporządzenia wykonawczego wstrzymującego na 60 dni przyjmowanie przez USA imigrantów, którzy zamierzają ubiegać się w tym kraju o prawo stałego pobytu, tzw. zieloną kartę, umożliwiającą podjęcie pracy w USA.

- Aby chronić naszych wspaniałych amerykańskich pracowników, podpisałem rozporządzenie wykonawcze tymczasowo wstrzymujące imigrację do USA. To gwarancja, że bezrobotni Amerykanie będą pierwsi w kolejce do pracy, gdy nasza gospodarka zacznie się otwierać. To również zachowa zasoby naszej ochrony zdrowia dla amerykańskich pacjentów - stwierdził Trump.

- Musimy troszczyć się o naszych pacjentów, musimy dbać o naszych wspaniałych amerykańskich pracowników i to właśnie robimy - dodał.

- Więc podpisałem to (rozporządzenie) tuż przed wejściem tutaj - dodał zwracając się do dziennikarzy na konferencji w Białym Domu.

Rozporządzenie ma obowiązywać przez 60 dni. Po tym czasie może być jednak przedłużone.

Rozporządzenie może wstrzymać napływ do USA ok. 20 tys. osób miesięcznie - podaje Reuters powołując się na szacunki Instytutu Polityki Imigracyjnej z Waszyngtonu.

Jak zauważa Reuters rozporządzenie uniemożliwia krewnym obywateli USA, którzy sami nie są obywatelami Stanów Zjednoczonych, ubieganie się o prawo stałego pobytu na podstawie więzi rodzinnych. Wyjątkiem są małżonkowie obywateli USA i niezamężne dzieci obywateli USA mające mniej niż 21 lat.

Źródło: CNN, Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA