fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Singapur: Najwyższy jak dotąd dobowy przyrost liczby zakażonych wirusem

AFP
W Singapurze w niedzielę wykryto 120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - to największy dobowy wzrost liczby zakażonych od początku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w tym kraju - informuje tamtejsze Ministerstwo Zdrowia.

Spośród 120 nowych zakażeń koronawirusem 116 dotyczy osób, które w ostatnim czasie nie odbyły żadnych zagranicznych podróży co oznacza tzw. transmisję poziomą - czyli zakażenia wirusem do których dochodzi na terenie kraju.

50 wykrytych przypadków jest powiązanych ze zidentyfikowanymi ogniskami koronawirusaq w Singapurze. Co do 66 osób wciąż nie wiadomo w jaki sposób zakaziły się wirusem.

W niedzielę w Singapurze wprowadzono kwarantannę w dwóch ośrodkach dla cudzoziemskich pracowników. Przez 14 dni ich mieszkańcy nie mogą przemieszczać się między budynkami tworzącymi objęte kwarantanną kompleksy, nie będą też chodzić do pracy, ale będą otrzymywać wynagrodzenie.

W ośrodkach tych mieszka łącznie niemal 20 tys. cudzoziemskich pracowników.

Jak dotąd w Singapurze wykryto 1309 przypadków zakażenia koronawirusem. W wyniku Covid-19 zmarło w tym kraju sześć osób.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA