fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Meksyk potrzebuje lekarzy. Rekordowy wzrost liczby zakażeń

AFP
- Musimy zatrudniać i szkolić personel ochrony zdrowia - przyznał wiceminister zdrowia Meksyku Hugo Lopez Gatell, po tym jak w ciągu doby w kraju stwierdzono 296 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. To największy jak dotąd dobowy wzrost liczby chorych w tym kraju.

W wyniku zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło w Meksyku jak dotąd 125 osób. Łącznie w kraju wykryto 2439 zakażeń.

Lopez-Gatell na konferencji prasowej stwierdził, że władze spodziewają się dalszego wzrostu liczby zakażeń. Tymczasem - jak dodał - spośród krajów OECD Meksyk ma jeden z najniższych wskaźników liczby pracowników ochrony zdrowia w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

- To dla nas wyzwanie, musimy zatrudniać i szkolić personel medyczny - stwierdził.

Lopez-Gatell ostrzegł, że sytuacja kraju stanie się jeszcze bardziej tragiczna po 30 kwietnia, kiedy liczba zakażeń zacznie szybko rosnąć.

- To nie do uniknięcia, będziemy mieć więcej i więcej, i więcej, i więcej przypadków - stwierdził. - To czas, żeby zostać w domach i zmniejszyć transmisję (wirusa) bo sytuacja stanie się jeszcze gorsza - dodał.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA