fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Stan Johnsona stabilny. Nie podłączano go do respiratora

AFP
Premier Wielkiej Brytanii spędził drugą noc na oddziale intensywnej terapii, a jego stan jest stabilny. Borisowi Johnsonowi, który walczy z COVID-19 podawano w szpitalu tlen. W czasie hospitalizacji Johnsona rządem kieruje szef MSZ, Dominic Raab.

U Johnsona koronawirusa wykryto niemal dwa tygodnie temu -  szef rządu poinformował, że wykryto u niego wirusa 27 marca. W niedzielę trafił do szpitala w związku z utrzymującą się gorączką i kłopotami z oddychaniem. W poniedziałek przeniesiono go na oddział intensywnej terapii, gdzie premierowi podawano tlen, ale nie było konieczności podłączenia go do respiratora.

- Jego stan jest stabilny, jest w dobrym humorze - mówił w środę w rozmowie ze Sky News Edward Argar, wiceminister zdrowia. - Podawano mu tlen, nie podłączano go do respiratora - dodał.

Tymczasem w łonie brytyjskiego rządu trwa debata jak długo piąta gospodarka świata może być zamrożona kwarantanną.

W przypadku, gdyby obowiązków nie mógł pełnić Raab, wówczas na czele rządu ma stanąć minister finansów Wielkiej Brytanii, Rishi Sunak.

Łącznie liczba zakażonych koronawirusem na Wyspach, u których potwierdzono zakażenie testami, wynosi 6159. W kraju przeprowadzono 213181 testów na obecność koronawirusa.Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA