fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Papież: Pandemia to reakcja natury na zmiany klimatu

AFP
Wybuch pandemii koronawirusa jest jedną z reakcji natury na ignorowanie zmian klimatu - uważa papież Franciszek.

W wywiadzie udzielonym magazynom "The Tablet" i "Commonwealth" papież Franciszek mówi, że trwająca na całym świecie pandemia koronawirusa nie jest może "zemstą", ale na pewno jedną z "reakcji natury" na kryzys klimatyczny.

- Nie zareagowaliśmy na poszczególne katastrofy - mówił papież. Wspomniał o tragicznych pożarach, które kilka miesięcy temu nawiedziły Australię i stopniałych lodowcach na Biegunie Północnym, na który18 miesięcy temu można było dopłynąć łodzią.

Franciszek odniósł się także do problemu osób bezdomnych w czasach pandemii. Uważa, że zamiast wyznaczać parkingi na miejsca ich kwarantanny, powinno się otworzyć dla nich hotele.

- To dobry czas, a by dostrzec bezdomnych - mówił papież, dodając, że społeczeństwo często traktuje ich jak "ocalone zwierzęta".

Papież Franciszek ostrzegł też przed wzrostem wpływów populistycznych polityków, którzy "wygłaszają przemówienia przypominające te Hitlera z 1933 roku" o]i koncentrują się wyłącznie na gospodarce.

- Martwi mnie hipokryzja niektórych polityków, którzy mówią o stawianiu czoła problemowi głodu na świecie, a produkują broń - mówił papież. Jest zdania, że dziś należy spowolnić tempo produkcji i konsumpcji, a nauczyć się rozumieć i kontemplować świat przyrody.

- Dbajcie o siebie, aby przyszłość mogła nadejść - powiedział Franciszek.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA