fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

WHO: Czas na działanie był miesiąc temu

AFP
- Świat powinien był zareagować na pandemię koronawirusa miesiąc temu, dwa miesiące temu - powiedział dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas środowego spotkania informacyjnego w Genewie.

- Ten wirus jest wrogiem publicznym numer jeden - powiedział w środę dyrektor generalny WHO.

Tedros podkreślił, że przedstawiciele służby zdrowia nadal uważają, że istnieją możliwości walki z wirusem. - Czas na działanie był właściwie miesiąc temu, dwa miesiące temu, ale nadal wierzymy, że jest szansa. To jest druga szansa, której nie powinniśmy zmarnować i robić wszystko, by stłumić i opanować tego wirusa. To jest odpowiedzialność spoczywająca na nas wszystkich, szczególnie na liderach politycznych - dodał.

- Kraje, które zamknęły swoje terytoria, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Muszą wykorzystać czas na znalezienie i zaatakowanie wirusa - kontynuował.

Szef WHO zaapelował, by ludzie nadal pozostawali w swoich domach. Dzięki temu zmniejsza się obciążenie opieki zdrowotnej. 

- Kraje muszą rozbudować, wyszkolić i rozmieścić swoją opiekę zdrowotną i pracowników publicznej służby zdrowia, jak również wprowadzić systemy umożliwiające wykrycie każdego podejrzanego przypadku i zwiększyć liczbę testów - mówił Tedros.

Źródło: CNN/Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA