fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Erdogan: Turcja pokona koronawirusa w ciągu 2-3 tygodni

AFP
Turcja pokona epidemię koronawirusa w ciągu dwóch do trzech tygodni. Dokona tego dzięki odpowiednim środkom, przy jak najmniejszych stratach - zapowiedział w środę prezydent Recep Tayyip Erdogan.

Zgodnie z opublikowanymi w środę danymi, z powodu koronawirusa w Turcji zmarło 59 osób. Łączna liczba potwierdzonych przypadków to 2433. W kraju wykonano do tej pory około 33 tys. testów.

W telewizyjnym orędziu do narodu, Erdogan powiedział, że Turcja jest przygotowana na każdy scenariusz wybuchu epidemii. Zaapelował do obywateli, by w tym czasie wykazali się cierpliwością i zrozumieniem.

- Czekają nas wspaniałe dni, tak długo jak przestrzegamy ostrzeżeń, pozostajemy czujni i ostrożni. Życie każdego obywatela jest dla nas równie cenne. Dlatego mówimy: Zostańcie w domu - powiedział Erdogan.

W ramach podjętych działań w kraju ograniczono możliwość korzystania z przestrzeni publicznej, wprowadzono godziny policyjne dla osób starszych, zamknięto szkoły, kawiarnie i bary, zakazano odprawiania masowych modlitw i odwołano wydarzenia sportowe.

Szkoły będą zamknięte w Turcji do 30 kwietnia. Do tego czasu uczniowie będą kontynuować naukę w swoich domach. - Kluczowe jest zapewnienie zdrowia naszym uczniom - powiedział minister nauki Ziya Selcuk.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA