fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

96 do 0. Senat USA poparł ratowanie gospodarki za 2 bln dol.

AFP
96 głosami "za" przy braku głosów "przeciw" Senat USA przyjął pakiet antykryzysowy wart 2 bln dolarów, który ma umożliwić pomoc osobom, które straciły pracę w wyniku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, a także tym branżom gospodarki, które odczuły skutki globalnej pandemii. Pakiet ma umożliwić również przekazanie miliardów dolarów na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Po długich negocjacjach głęboko podzielony Senat doszedł do porozumienia ws. pakietu. Teraz trafi on do Izby Reprezentantów, która może go przyjąć jeszcze w tym tygodniu.

Prezydent Donald Trump zapewnił, że podpisze ustawę antykryzysową gdy tylko trafi ona na jego biurko. - Podpiszę ją natychmiast - powiedział dziennikarzom prezydent.

Ustawa przewiduje stworzenie wartego 500 mld dolarów funduszu, z którego środki mają być przekazywane firmom najbardziej dotkniętym przez kryzys, a także fundusz w podobnej wielkości, z którego pieniądze mają być przekazywane bezpośrednio do amerykańskich rodzin dotkniętych skutkami kryzysu.

Jak pisze Reuters celem pakietu jest "zalanie gospodarki pieniędzmi", tak aby ograniczyć wpływ rozszerzającej się w USA epidemii na gospodarkę.

Negocjacje ws. kształtu pakietu w Senacie trwały pięć dni.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA