fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

34 nowe zakażenia w Polsce. MZ koryguje liczbę ofiar

AFP
Ministerstwo Zdrowia przekazało komunikat o 34 kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem. W nocy zmarło dwóch pacjentów szpitali w Koszalinie i Kaliszu, ale koronawirus był bezpośrednią przyczyną zgonu tylko jednego z nich. Ministerstwo skorygowało także liczbę zgonów spowodowanych SARS-CoV-2.

Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Polska i świat walczą z koronawirusem - relacja

Ministerstwo skorygowało liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem.

Śmierć pacjenta w szpitalu we Wrocławiu, który zmarł wczoraj rano, spowodowana była niewydolnością krążeniowo-oddechową, ale 71-letni mężczynna nie był zarażony koronawirusem.

W nocy zmarło dwóch pacjentów zakażonych koronawirusem: 67-letni mężczyzna w szpitalu w Koszalinie oraz 75-layrk w szpitalu w Kaliszu. W przypadku tego drugiego pacjenta SARS-CoV-2 nie był bezpośrednia przyczyną zgonu, dlatego ten przypadek także nie jest wliczany do ogólnej statystyki.

Łącznie w Polsce zarażonych jest 1085 osób. Zmarło 14.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA