fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Trzaskowski: Warszawiacy będą nadal płacić za parkowanie

tv.rp.pl
- Warszawiacy nie zostaną zwolnieni z opłat za parkowanie (w strefach płatnego parkowania - red.) - zapowiedział w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski mówił, że niezwalnianie warszawiaków z opłat za parkowanie jest "racjonalne".

- Gdy zwolnimy samochody z opłat mielibyśmy 100 proc. zajętych miejsc do parkowania - wyjaśniał. Dodał, że wówczas osoby, które chcą np. udać się do szpitala czy zanieść zakupy osobie starszej musiałyby "krążyć szukając miejsca do zaparkowania".

Na pojawiające się w przestrzeni publicznej zarzuty, że władze Warszawy ograniczyły liczbę kursujących autobusów i tramwajów, przez co w kursujących środkach komunikacji publicznej zaczął panować ścisk, Trzaskowski odparł, że władze miasta "przerzucilły się na elastyczne zarządzanie" komunikacją miejską ponieważ "mieli problem z obsadą motorniczych i kierowców". 

Trzaskowski zwrócił uwagę, że w ostatnich dniach "tylko 24 proc. warszawiaków korzystało z komunikacji miejskiej w ostatnich dniach". Jak mówił w 99 proc. autobusów i tramwajów nie było nadmiernej liczby pasażerów.

Pytany o organizację wyborów prezydenckich 10 maja Trzaskowski przyznał, że "nie wyobraża sobie tego".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA