fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rząd zamyka kluby, restauracje i częściowo centra handlowe z powodu koronawirusa

AFP
Rząd idzie na całość w walce z koronawirusem i zamyka wszystkie kluby, restauracje oraz większość sklepów w dużych centrach handlowych .

Premier Mateusz Morawiecki poinformował przed chwilą, że rząd w ramach następnej fazy walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zamyka kolejne rodzaje placówek.

- Poza galeriami handlowymi ograniczenia nie obowiązują. Wszystkie sklepy i punkty usługowe, a także bankowe zostają otwarte. Podęliśmy też decyzję o zawieszeniu wszystkich pubów, restauracji, kawiarni, klubów i barów. Ponieważ tam gromadzą się ludzie - mówi Morawiecki.

Jak dodaje, wszystkie te lokale mogą nadal świadczyć usługi „na wynos”.

- Musimy starać się izolować, to jedyna metoda leczenia pandemii groźnych wirusów, które rozprzestrzeniają się tak łatwo - mówił premier.

W ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce rząd zdecydował, że większość sklepów w dużych centrach handlowych będzie zamknięta.

Wcześniej z powodu koronawirusa do 25 marca odwołane zostały zajęcia w szkołach. - Nie chcielibyśmy sytuacji, by młodzież, która pozostaje w domach, umawiała się w centrach handlowych - mówiła w piątek w TVN24 minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 rozpoczęła się w grudniu w Wuhan (prowincja Hubei) w Chinach. Wirus dotarł do ponad 100 państw. Ponad 135 tys. osób zostało zarażonych, niemal 5 tys. zmarło. W Polsce potwierdzono 58 przypadków koronawirusa, w tym jeden śmiertelny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA