fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Iran wykonuje 6 tys. testów dziennie, wkrótce 10 tys.

AFP
Ali-Reza Biglari z irańskiego Instytutu Pasteura powiedział w rozmowie z agencją IRNA, że obecnie Teheran przeprowadza 6 tys. testów na obecność koronawirusa dziennie, a w ciągu tygodnia lub dwóch liczba ta ma wzrosnąć do 10 tys.

Biglari dodał, że Iran posiadał łącznie ponad 220 zestawów do badania obecności koronawirusa, z czego zużyto już ok. 80 tys. Wyniki testów dostępne są w ciągu 48 godzin.

Irański ekspert podkreślił, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) docenia wysiłki Irańskiego Instytutu Pasteura oraz tamtejszego Ministerstwa Zdrowia, które w ciągu trzech tygodni wyposażyło i uruchomiło kilka nowych laboratoriów. Łącznie jest ich w Iranie 50.

Jednocześnie Biglari powiedział, że skuteczniejszą metodą w diagnozowania koronawirusa może być tomografia komputerowa klatki piersiowej. To, że jest ona dokładniejsza niż zwykłe testy, miały przekazać Irańczykom władze chińskiego Ministerstwa Zdrowia. Mimo tych ustaleń Iran pracuje nad produkcją własnych zestawów do badań koronawirusa. W planach jest produkowanie nawet 10 tys. zestawów dziennie.

Jak podaje IRNA, w Iranie według ostatnich danych zainfekowanych koronawirusem SARS-CoV-2 było ponad 11 tys. osób, z czego ponad 3,6 tys. wyzdrowiało. Zmarło 514 chorych.

Źródło: rp.pl/ IRNA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA