fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus w USA: Kolejne trzy ofiary w stanie Waszyngton

AFP
Liczba ofiar koronawirusa w stanie Waszyngton w USA wzrosła do dziewięciu, a liczba osób, u których w tym stanie wykryto koronawirusa - do 27 - informuje Reuters. Jak dotąd wszystkie ofiary koronawirusa w USA zmarły na terenie tego stanu.

Reuters pisze o pierwszym przypadku przeniesienia koronawirusa z zachodniego na wschodnie wybrzeże - w stanie Waszyngton wirusem zaraził się mieszkaniec Karoliny Północnej, u którego wirusa SARS-CoV-2 w organizmie wykryto już po tym, jak wrócił do rodzinnego stanu.

Prezydent Donald Trump nie wyklucza, że jego administracja zakaże Amerykanom podróżowania do rejonów, w których istnieją ogniska koronawirusa. Na razie władze Stanów Zjednoczonych nie rozważają jednak ograniczeń w podróżowaniu po Stanach.

Jak dotąd najgroźniejsze ognisko koronawirusa w USA znajduje się w hrabstwie King w stanie Waszyngton - to tam stwierdzono osiem z dziewięciu śmiertelnych przypadków zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2.

Spośród 27 przypadków zachorowań w stanie Waszyngton dziewięć było związanych z domem spokojnej starości w Kirkland. Jak dotąd w wyniku zarażenia się koronawirusem zmarło pięciu jego pensjonariuszy.

Według najnowszych danych amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) w USA zachorowało w wyniku zarażenia się koronawirusem 108 osób - 48 z nich wróciło do USA z innych krajów. Wirusa wykryto w 12 stanach USA.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA