fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Iran: Kolejne ofiary koronawirusa. Więcej zgonów tylko w Chinach

AFP
W Iranie zmarły dwie kolejne osoby, u których wykryto koronawirusa 2019-nCoV wywołującego chorobę COVID-19 - informuje serwis internetowy Eghtesaonline, cytowany przez Reutersa. Z kolei AFP informuje o jeszcze jednym nowym zgonie. Łączna liczba ofiar wirusa w Iranie wzrosła tym samym do 15.

Tylko w Chinach, gdzie w grudniu 2019 roku pojawił się koronawirus zanotowano więcej ofiar COVID-19 niż w Iranie - zauważa Reuters. W Chinach kontynentalnych z powodu zarażenia się koronawirusem zmarły 2663 osoby.

- Testy wykazały, że osoby te (dwie nowe ofiary) były zarażone koronawirusem - poinformował rektor Uniwersytetu Medycznego w Sawe.

W poniedziałek ministerstwo zdrowia poinformowało, że w Iranie wirusa wykryto u 61 osób.

Pierwsze ofiary koronawirusa zarejestrowano w Iranie 19 lutego. Najwięcej zachorowań stwierdzono w mieście Kom. W poniedziałek urzędnik z tego miasta alarmował, że w rzeczywistości w mieście z powodu wirusa zmarło 50 osób.

Władze Iranu, w ramach walki z rozprzestrzenianiem się wirusa odwoływane są koncerty, zamykane szkoły i uczelnie.

Wirusa wykryto także m.in. w Kuwejcie, Bahrajnie, Omanie i Iraku. W każdym z tych krajów chodzi o osoby, które wróciły z Iranu. We wtorek agencja informacyjna z Kuwejtu, KUNA, podała, że koronawirusa w tym kraju wykryto u trzech kolejnych obywateli Kuwejtu, którzy w ostatnim czasie wrócili z Iranu.

Łączna liczba osób, u których w Kuwejcie wykryto koronawirusa wzrosła do ośmiu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA