fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Niemcy: Nosiciel koronawirusa w stanie krytycznym

AFP
25-letni mężczyzna, mieszkaniec Badenii-Wirtembergii, jest nosicielem koronawirusa - wykryto go u niego po powrocie mężczyzny z Mediolanu. W Nadrenii Północnej-Westfalii do szpitala przyjęto mężczyznę z ostrym zapaleniem płuc. Mężczyzna również jest nosicielem koronawirusa.

Pacjent z Nadrenii Północnej-Westfalii znajduje się obecnie w stanie krytycznym - informują niemieckie władze. Mężczyzna przebywa na oddziale intensywnej terapii, jego żona jest również leczona - ponieważ wystąpiły u niej symptomy choroby wirusowej. Stan kobiety jest stabilny. Na razie nie wiadomo czy również jest nosicielką koronawirusa. 

W powiecie Heinsberg, z którego pochodzi pacjent, zamknięto w środę szkoły i przedszkola w ramach środków prewencyjnych mających przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa.

Z kolei pacjent z Badenii-Wirtembergii został już odizolowany od innych pacjentów szpitala. Z kolei osoby, które miały bliskie kontakty z chorym zostały poddane kwarantannie w swoich domach. Ich stan zdrowia ma być monitorowany codziennie.

W Niemczech jak dotąd wykryto 18 przypadków koronawirusa. Nie zanotowano jak dotąd przypadków śmiertelnych.

Na całym świecie koronawirus 2019-nCoV doprowadził do śmierci ponad 2700 osób. Zachorowało niemal 81 tysięcy.

Duże ogniska koronawirusa istnieją obecnie we Włoszech, w Iranie i w Korei Południowej. Natomiast dane wskazują, że wirus zaczyna wygasać w Chinach, gdzie po raz pierwszy pojawił się w grudniu 2019 roku.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA