fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Dyrektor generalny WHO: Koronawirus zagrożeniem dla świata

AFP
Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus stwierdził, że koronawirus 2019-nCoV stanowi "bardzo poważne zagrożenie dla reszty świata".

Otwierając dwudniową konferencję poświęconą przyspieszeniu prac nad lekami, szczepionkami, a także metodami diagnozowania koronawirusa 2019-nCoV, Ghebreyesus stwierdził, że obecnie wirus wywołał sytuację kryzysową w Chinach, gdzie zanotowano jak dotąd 99 proc. zachorowań spowodowanych zainfekowaniem koronawirusem, ale - jak dodał - wirus stanowi nadal "bardzo poważne zagrożenie dla reszty świata".

W Chinach kontynentalnych, w wyniku zarażenia się wirusem, który pojawił się w grudniu 2019 roku w Wuhan, zmarło 1017 osób, zachorowało ponad 42 tysiące.

W konferencji organizowanej przez WHO bierze udział 400 naukowców i przedstawicieli rządów.

Dyrektor generalny WHO podkreślił, że ma nadzieję, iż wynikiem spotkania będzie uzgodnienie mapy drogowej dotyczącej dalszych badań nad wirusem.

Ghebreyesus mówił też, że najważniejsae w walce z epidemią jest solidarność.

- To szczególnie ważne w kwestii dzielenia się próbkami wirusa - stwierdził. - Aby uporać się z tą epidemią musimy otwarcie dzielić się ze sobą (wynikami prac badawczych - red.), zgodnie z zasadami uczciwości i sprawiedliwości.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA