fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Hongkong walczy z koronawirusem: Szkoły zamknięte do 16 marca

AFP
Władze Hongkongu mają przedłużyć okres, w którym w mieście zamknięte będą szkoły, do 16 marca, w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zgodnie z wcześniejszą decyzją szkoły miały zostać ponownie otwarte 2 marca - informuje "South China Morning Post".

Decyzję o przedłużeniu okresu, w którym szkoły będą zamknięte, ma ogłosić 13 lutego sekretarz ds. edukacji Kevin Yeung Yun-hung. Zamknięte do 16 marca mają być także przedszkola.

Ponadto - jak nieoficjalnie informuje "South China Morning Post" - pracownicy administracji w Hongkongu mają przez kolejny tydzień pracować zdalnie, co oznacza, że 176 tys. urzędników nie wróci do miejsc pracy przed 23 lutego.

Pierwotnie urzędnicy mieli wrócić do pracy 2 lutego po przerwie spowodowanej obchodami Chińskiego Nowego Roku.

Władze Hongkongu mają też rekomendować prywatnym firmom, by te - do 23 lutego - umożliwiały pracownikom pracę zdalną, aby ograniczyć liczbę kontaktów międzyludzkich sprzyjających rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Do środy w Hongkongu zanotowano 50 przypadków zachorowań na Covid-19, chorobę wywołaną koronawirusem 2019-nCoV. Jedna osoba zmarła z powodu choroby - to jeden z dwóch przypadków śmiertelnych spowodowanych wirusem, które zanotowano poza Chinami kontynentalnymi.

W związku z epidemią koronawirusa w Hongkongu może dojść do przełożenia egzaminów na studia oraz egzaminów do szkół średnich.

W Chinach kontynentalnych z powodu koronawirusa zmarło 1363 osób. Chorych jest niemal 60 tysięcy.

Źródło: South China Morning Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA