fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Salmonella w mleku w proszku - GIS ostrzega

Adobe Stock
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega o wykryciu Salmonelli w mleku w proszku produkowanym przez Spółdzielnię Mleczarską Września.

- Badanie produktu pn.: „Mleko w proszku pełne zawartość tłuszczu 26%", 400 g, w laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazało obecność Salmonella Anatum we wszystkich 5 badanych próbkach produktu. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego - czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Niebezpieczna Żywność z Rossmanna - GIS ostrzega

Szczegóły dotyczące produktu:

Producent: Spółdzielnia Mleczarska Września, ul. Czerniejewska 1, 62-300 Września,

Weterynaryjny numer identyfikacyjny 30301601

Data minimalnej trwałości: 10.05.2019

Numer partii: 344

Główny Inspektor Sanitarny bezzwłocznie poinformował Głównego Lekarza Weterynarii o wynikach badań urzędowych w celu przeprowadzenia kontroli u producenta i uzyskania informacji o miejscach dystrybucji kwestionowanej partii produktu.

Główny Lekarz Weterynarii w trybie pilnym przekazał powyższe informacje Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii we Wrześni, który podjął natychmiastowe działania kontrolne w zakładzie produkcyjnym. W wyniku kontroli organów Inspekcji Weterynaryjnej, Spółdzielnia Mleczarska Września rozpoczęła proces wycofywania z rynku zakwestionowanej partii mleka w proszku. Zakład produkcyjny informuje odbiorców o konieczności i przyczynie wycofania partii mleka z obrotu oraz umieścił na swojej stronie internetowej stosowny komunikat w tej sprawie https://smw.com.pl/pl/informacja.html

GIF informuje, że zakwestionowana partia produkcyjna mleka w proszku może zostać zwrócona do miejsc, w których została kupiona.

Źródło: GIS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA