fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konsumenci

Produkt "dobra kaloria" wycofany ze sprzedaży

Adobe Stock
Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że w produkcie Zarodki Pszenne Prażone marki "dobra kaloria" stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu substancji, która może zagrażać zdrowiu.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną uznano, że w zakwestionowanym produkcie przekroczono najwyższy dopuszczalny poziomu kadmu (0,340 mg/kg ± 0,019 mg/kg) w próbce produktu.

Producentem zarodków jest KUBARA Sp. z o.o. mieszcząca się przy ul. Bema 32 w Częstochowie. Chodzi o produkt o numerze partii 10.02.2020, którego aata minimalnej trwałości to 10 luty 2020 r.

Podjęte działania

Firma KUBARA Sp. z o.o. po otrzymaniu informacji o wykrytej niezgodności poinformowała swoich klientów o zaistniałej sytuacji i konieczności zablokowania kwestionowanego produktu. Z informacji przekazanych przez producenta wynika, że produkt oznaczony datą minimalnej trwałości 10.02.2020 został wycofany z obrotu. Część partii została jednak sprzedana konsumentom. Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi dalsze postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.

Zalecenia dla konsumentów

GIS ostrzega, że produkt wskazany w komunikacie nie powinien być spożywany.

Źródło: GIS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA