fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikty zbrojne

Premier Izraela do Hezbollahu: Uspokójcie się

AFP
Premier Izraela Benjamin Netanjahu ostrzegł lidera Hezbollahu, Hassana Nasrallaha i wezwał go do "uspokojenia się", po tym jak Nasrallah zapowiedział "natychmiastową odpowiedź" na rozbicie się dwóch izraelskich dronów na przedmieściach Bejrutu.

- Słyszałem co powiedział Nasrallah. Sugeruję, aby się uspokoił. On wie, że Izrael umie się bronić i odpłacać wrogom - powiedział premier Izraela.

Hezbollah zapowiedział w niedzielę, że zestrzeli każdego izraelskiego drona, który pojawi się w libańskiej przestrzeni powietrznej. Według niego Izrael przeprowadził w niedzielę atak z użyciem przenoszących materiały wybuchowe dronów na przedmieścia Bejrutu.

Hezbollah podał, że jeden z dronów spadł, a drugi eksplodował tuż nad ziemią w ramach misji, która - zdaniem Hezbollahu - była samobójczym atakiem.

Nasrallah podkreślił, że to nie Hezbollah strącił drony.

Izrael nie skomentował tych doniesień.

Nasrallah ocenił, że był to pierwszy izraelski atak na cel w Libanie od wojny z Hezbollahem w 2006 roku. Dodał, że jeśli Hezbollah będzie milczał w tej sprawie wówczas "Liban wkroczy na niebezpieczną ścieżkę".

- Zwracam się do izraelskiej armii na granicy, aby od dzisiaj zachowywała czujność. Poczekajcie na nas jeden, dwa, trzy, cztery dni - mówił.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA