fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikty zbrojne

Mały "Messi" z Afganistanu musiał uciekać z domu

AFP
7-letni Murtaza Ahmadi, o którym świat pierwszy raz usłyszał, gdy media społecznościowe obiegło zdjęcie, na którym widać chłopca ubranego w "koszulkę" zrobioną z torebki foliowej upodobnionej do trykotu reprezentacji Argentyny z nazwiskiem Lionela Messiego, piłkarskiego idola Ahmadiego, na plecach, teraz musiał wraz z rodziną uciec z domu przed talibami - informuje Reuters.

- Murtaza stał się sławny na całym świecie, a my nie mogliśmy nigdzie się swobodnie poruszać. Murtaza i moje inne dzieci nie mogły chodzić do szkoły - mówi matka chłopca, Shafiqa Ahmadi.

- W nocy podejrzani ludzie kręcili się wokół naszego domu, gdy doszło do ataku talibów na naszą wioskę, zdecydowaliśmy się na ucieczce - dodaje kobieta, która teraz wraz z rodziną mieszka w Kabulu.

- Nie było bezpiecznie, bałem się wychodzić - mówi sam chłopiec. - Chcę zostać piłkarzem jak Messi i chcę móc chodzić do szkoły - dodaje.

W Ghazni doszło w tym roku do intensyfikacji walk między siłami rządowymi a talibami. W sierpniu talibowie na krótko zajęli stolicę prowincji. Z dystryktu, w którym mieszkała rodzina Murtazy, uciekły tysiące osób - informuje Reuters.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA