fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Agencja ONZ: W atakach Izraela ucierpiały szpitale i przychodnie

Strefa Gazy
PAP/EPA
Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) informuje, że w wyniku ataków z powietrza na Strefę Gazy, jakie Izrael prowadzi od 10 maja w reakcji na ostrzał terytorium Izraela przez Hamas, swoje domy musiało opuścić ponad 52 tysiące Palestyńczyków.

Z danych OCHA wynika, że w wyniku izraelskich ataków z powietrza zostało poważnie uszkodzonych lub zniszczonych 450 budynków w Strefie Gazy - wynika z informacji agencji ONZ.

Ok. 47 tysięcy osób, które musiały opuścić swoje domy, znalazło schronienie w 58 prowadzonych przez ONZ szkołach w Strefie Gazy - poinformował Jens Laerke, rzecznik OCHA.

Laerke wyliczał, że w wyniku izraelskich ataków zburzone zostały w Strefie Gazy 132 budynki, a 316 zostało poważnie uszkodzonych - w tym sześć szpitali i dziewięć przychodni. 

Agencja ONZ wyraziła jednocześnie zadowolenie z faktu, że Izrael otworzył jedno z przejść granicznych między Izraelem a Strefą Gazy, tak by do enklawy mogła trafić pomoc humanitarna.

OCHA apeluje o otwarcie drugiego przejścia granicznego.

Resort zdrowia Strefy Gazy szacuje liczbę ofiar izraelskich ataków na 212 - w tym 61 dzieci i 36 kobiet.

W Izraelu, w wyniku ostrzału rakietowego ze Strefy Gazy, zginęło 10 osób, w tym dwoje dzieci.

Izrael podkreśla, że jego ataki na Strefę Gazy są odpowiedzią na ostrzał rakietowy z jej terytorium i oskarża Hamas o to, że organizacja ta używa cywilów w charakterze żywych tarcz.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA