fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt USA-Iran

Iran zakazuje prowadzenia rozmów ze Stanami Zjednoczonymi

AFP
- Iran utrzyma zakaz rozmów ze Stanami Zjednoczonymi - zapowiedział najwyższy przywódca Ajatollah Ali Chamenei

- Jednym ze sposobów blokowania infiltracji politycznej USA jest zakaz wszelkich rozmów z Ameryką. Oznacza to, że Iran nie ulegnie naciskom. Ci, którzy wierzą, że negocjacje z wrogiem rozwiążą nasze problemy, są w 100% w błędzie - powiedział Ali Chamenei, cytowany przez państwową telewizję.

Relacje między Iranem a Stanami Zjednoczonymi pogrążyły się kryzysie w ciągu ostatniego roku po tym, jak prezydent USA Donald Trump odrzucił porozumienie nuklearne między Teheranem a światowymi potęgami, na mocy którego Iran zaakceptował ograniczenia swojego programu nuklearnego w zamian za zniesienie sankcji.

Waszyngton ponownie nałożył sankcje mające na celu powstrzymanie całego irańskiego eksportu ropy naftowej, twierdząc, że dąży do zmuszenia Iranu do negocjacji w celu osiągnięcia szerszego porozumienia.

- Stany Zjednoczone nie zmieniły się od dziesiątków lat. Kontynuują to samo agresywne, okrutne zachowanie i tę samą międzynarodową dyktaturę - powiedział Chamenei. - Ameryka zawsze była wrogo nastawiona do Iranu - dodał.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA