fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt Polska-Izrael

Dworczyk o rozmowie premierów Polski i Izraela: to nie był chłodny monolog

tv.rp.pl
- Rozmowa dotyczyła dialogu historycznego i politycznego między Polską a Izraelem, służyła deeskalacji napięcia pomiędzy Warszawą i Tel Awiwem - mówił w TVN24 szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk

Komentarz szefa KPRM dotyczył rozmowy, którą zgodnie z zapowiedzią premiera Izraela odbył on z premierem Mateuszem Morawieckim. Telefoniczna wymiana zdań miała miejsce wczoraj.

 

Michał Dworczyk ocenia, że rozmowa między obydwoma politykami "nie była chłodnym, dyplomatycznym dialogiem".

30-minutowa rozmowa dotyczyła m.in. znowelizowanej ustawy o IPN i dialogu historycznego i politycznego między Polską a Izraelem.

- Każda rozmowa przybliża do siebie strony, które mają rozbieżne zdania - mówił Dworczyk, podkreślając, że istotny był nie tylko fakt, że rozmowa miała miejsce, ale i deklaracje, które podczas niej padły.

Premier Benjamin Netanjahu zadeklarował podczas rozmowy z Morawieckim, że wkrótce ruszą wspólne prace zespołów powołanych w Polsce i Izraelu w celu prowadzenia dialogu historycznego.

Jak powiedział Dworczyk, dziś powołany zostanie polski międzyresortowy zespół do walki z przejawami faszyzmu i innych ideologii totalitarnych. Wejdą w jego skład przedstawiciele MSWiA i wszystkich resortów "zaangażowanych w tę problematyką". Jego przewodniczącym będzie najprawdopodobniej szef MSWiA Joachim Brudziński.

 

 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA