fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Korwin-Mikke: Biedni zawsze będą żyć krócej niż bogaci. To nie wina PiS

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Jeśli człowiek ciężej pracuje to za swoje pieniądze powinien móc mieć lepsze rzeczy - w tym i opiekę lekarską; w przeciwnym razie: po co byłoby lepiej pracować?" - pisze na swoim profilu na Facebooku Janusz Korwin-Mikke, lider partii KORWiN i poseł Konfederacji, który wyjaśnia, że ludzie biedni zawsze będą żyć krócej niż ludzie bogaci.

Korwin-Mikke odnosząc się do debaty nad exposé Mateusza Morawieckiego pisze, iż w jej trakcie "kilkoro lewaków podnosiło, że ludzie biedni żyją w Polsce krócej, niż bogaci". "W ich mniemaniu jest to wina PiS-u" - dodaje.

"Otóż: mylą się. To samo było, jest i będzie wszędzie i zawsze - a to z co najmniej dwóch powodów" - tłumaczy następnie Korwin-Mikke.

Poseł Konfederacji wyjaśnia, że - po pierwsze - "człowiek zdrowy łatwiej dorabia się majątku" i jednocześnie "człowiek zdrowy również znacznie dłużej żyje (przeciętnie, oczywiście)".

Poza tym - jak pisze poseł partii KORWiN - "nie każdy biedak jest pijakiem - albo ogromna część ludzi biednych to ludzie zrujnowani przez alkohol". "A tacy żyją znacznie krócej" - dodaje.

"Część tej różnicy istotnie można by zredukować poprzez zapewnienie jednakowej opieki lekarskiej dla biednych i bogatych (potrzebne tak drastyczne środki jak zakaz prywatnej praktyki lekarskiej, losowanie lekarzy i szpitali itd.) Byłoby to jednak głęboko niesprawiedliwe" - pisze następnie Korwin-Mikke wyjaśniając, że "ciężko pracujący człowiek powinien móc za swoje pieniądze mieć lepsze rzeczy".

"W przeciwnym razie: po co byłoby lepiej pracować?" - pyta.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA