fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Poseł Konfederacji przypomina: Zlikwidujemy podatek dochodowy

Fotorzepa, Piotr Guzik
"Gdy dostajemy do ręki 2500 złotych, to tak naprawdę wypracowujemy 4200 złotych, a ponad 1700 złotych zdziera z nas państwo! A przecież jeszcze płacimy wysoki podatek VAT, akcyzę i inne opłaty..." - pisze na swoim profilu na Facebooku poseł Konfederacji, wiceprezes partii KORWiN, Konrad Berkowicz.

Berkowicz przy swoim wpisie umieszcza grafikę, z której wynika, że osoba zarabiająca obecnie 3493 zł brutto do ręki dostaje 2,5 tys. złotych. Tymczasem - jak wynika z grafiki - po likwidacji przez Konfederację podatku dochodowego, osoba taka zarabiałaby 4207 zł i 93 grosze.

"Gdy inne partie zajmują się tematami zastępczymi, my pokazujemy co jest naprawdę ważne dla obywateli!" - podkreśla Berkowicz.

Poseł zwraca następnie uwagę, że "wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy jak wiele pieniędzy zabiera im państwo w podatkach". "Według badań aż 21% Polaków uważa, że nie płaci żadnych podatków! To szokujące" - podkreśla (chodzi o badanie zaprezentowane przez ZPP w 2017 roku - wynikało z niego, że 21 proc. respondentów uważa, iż nie płaci ani podatku dochodowego (PIT), ani VAT-u - red.).

"A prawda jest taka, że gdy dostajemy do ręki 2500 złotych, to tak naprawdę wypracowujemy 4200 złotych, a ponad 1700 złotych zdziera z nas państwo! A przecież jeszcze płacimy wysoki podatek VAT, akcyzę i inne opłaty" - podkreśla Berkowicz.

Poseł przypomina następnie obietnicę wyborczą Konfederacji, zawartą w programie tej partii (tzw. program 1000plus). "Konfederacja proponuje powszechną ulgę podatkową! Zlikwidujmy podatek dochodowy, który jest karą za pracę" - pisze dodając, ze Konfederacja zamierza też zlikwidować przymus płacenia składek ZUS".

"Polacy muszą wreszcie zarabiać więcej" - podkreśla Berkowicz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA